user_mobilelogo

Co se pod tímto označením skrývá? Co znamená mít dům vybaven systémem moderní inteligentní elektroinstalace?

Především mít domov pod kontrolou a přizpůsobit elektroinstalaci svým potřebám, tak aby spoustu úkonů prováděla automaticky a šetřila nám tak čas a peníze. Dalším z atributů je komfort a pohodlí ovládání.

Komfort ovládání

Ovládání osvětlení a žaluzií snadno a rychle nejen stiskem klasických tlačítek na stěně, ale také například pomocí chytrého telefonu, iPadu nebo Vašeho PC.

Stiskem jediného tlačítka lze vyvolat přednastavenou scénu např. SLEDOVÁNÍ TV, PÁRTY, ČETBA.

Večer když jdete spát, tak jediným stiskem tlačítka může systém uspat i Váš dům (např. zhasnou se všechna světla, zamknou se vstupní dveře, topení se přepne do nočního režimu…)

Po stisku tlačítka ODCHOD, když opouštíte dům nebo po zakódování, systém automaticky pozhasíná celý dům.

Automatické zatahování žaluzií při setmění, rozsvícení světel na fasádě atd.

Úspory energií

Jednoduchým nastavením týdenního časového rozvrhu systém přepíná topení/chlazení do útlumu a nočního provozu.

Při odjezdu na dovolenou automaticky topení přejde do režimu útlumu a před návratem systém uvede dům do komfortního režimu, tak aby se uživatel vrátil do vyhřátého domova.

Pomocí meteostanice je možné využít žaluzie nebo rolety jako jeden z pomocníků při úspoře energií vynaložených k dosažení komfortní teploty (zabránění tepelného záření ze slunce v době, kdy praží přímo do místnosti nebo naopak jeho využití během jasných dní v zimním období).

Využití magnetických kontaktů na oknech k blokování topení v době, kdy se větrá (při otevření okna se automaticky uzavřou elektricky ovládané pohony na uzavíracích ventilech na radiátorech).

Bezpečí

Napojením inteligentní elektroinstalace do zabezpečovacího systému v domě získáte daleko větší pocit bezpečí.

Při poplachu se automaticky rozsvítí světla ve vybraných místnostech, mohou se například rozblikat venkovní světla na fasádě, vytáhnout všechny rolety atd.

Odesílání informací o poruchách nebo alarmech různých technologií v domě (např. poplach, výpadek přívodu elektrické energie, porucha topného systému, zaplavení kotelny, kouřové čidlo atd).

V době dovolené se spustí funkce simulace přítomnosti (systém si 14 dní zpětně ukládá do paměti provoz vybraných světelných okruhů a po opuštění domu nahraná data přehrává…tzn., že se světla rozsvěcí stejně, jako kdyby byl v domě někdo přítomen)

Při silném větru a dešti automaticky sjedou předokenní rolety, zavřou se střešní okna atd.

Dálkový přístup

Pomocí PC, iPhone, iPad nebo chytrého telefonu s operačním systémem Android je možné se kdykoliv a odkudkoliv připojit k elektroinstalaci v domě a všechny spotřebiče a zařízení napojená na systém snadno ovládat.

Například při odjezdu z kanceláře si zapnout saunu, aby při příjezdu domů byla již připravena.

Kdykoli na dálku zkontrolovat, zda je v domě vše v pořádku, jestli je zahrada dostatečně zalitá atd.

Měření energií

Použitím vhodných měřičů je možné sledovat a archivovat průběh spotřeby jednotlivých energií (elektrická energie, plyn, voda) v různých ročních obdobích a situacích. Díky tomu pak například upravit topné režimy v domě.

Napojení na externí technologie

Ovládání technologií jako je ohřev a filtrace bazénu, zavlažování, sauny, páry atd., sdružením pod jeden ovládací systém, a to například pomocí PC, iPhone, iPad…

Flexibilita

Systémy inteligentní elektroinstalace se vyznačují vysokým stupněm flexibility, kdy je velmi snadné instalaci rozšířit, přidat ovládací tlačítko bez nutnosti rozbourat půl domu, nebo funkci tlačítka během několika minut přeprogramovat a z ovladače pro stropní světlo tak rázem udělat tlačítko pro ovládání žaluzie.

Možností a systémů je celá řada, od jednodušších až po ty komplexní a velice propracované a záleží vždy na požadavcích investora a v neposlední řadě také na jeho finančních možnostech.

Výhody inteligentní elektroinstalace:

-          Flexibilita instalace
-          Úspory energií
-          Komfort ovládání

Nevýhody:
-          Vyšší pořizovací cena

logo

 

 

bilboard

 

 

Kontaktujte nás

Web: www.jimaservis.cz

Email: info@jimaservis.cz

JiMa Servis ÚL s.r.o.

Adresa: Masarykova 750/316, Ústí nad Labem - Bukov, 400 01

Tel: 608 271 584

IČO: 03467082